✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | C03-1350-104K31X212X2 |
| Manufacturer Product Number: | MKP104K310A10L200(48) |
| Manufacturer : | EASY |
| Series : | EASY-X2(MKP) |
| Type : | Safety Capacitors |
| Size : | 13*11*5mm |
| Capacitance Value : | 0.1uF(100NF) |
| Tolerance : | ±10% |
| Voltage : | AC310V |
| Lead Length : | L=18.0±1.0mm |
| Description: | Safety Capacitors ,13*11*5mm ,0.1uF(100NF) ,±10% ,310V ,X2 ,P=10mm ,L=18±0.5mm |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | EASY |
| Product Series | EASY-X2(MKP) |
| Product Type | Safety Capacitors |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Company Profile.pdf |
| Data Sheet | MKP104K310A10L200(48)规格书.pdf |
| Electronic | 易利嘉产品目录.pdf |
| Safety certification | X2-CQC 310V 300V CQC15001123582 2023.9.26 英文.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-30

DCF332MY5VQ7LY2
Safety Capacitors ,Ø9.5mm*4.5mm ,3300pF(3.3NF) ,±20% ,250VAC ,Y5V ,Radial
$0.033346 More

MKP224K310A10L200(48)
Safety Capacitors ,13*14*8.0mm ,0.22uF(220NF) ,±10% ,310V ,X2 ,Long straight lead
$0.049043 More

MKP224K310A10L200(4518)
Safety Capacitors ,13*12*6.0mm ,0.22uF(220NF) ,±10% ,310V ,- ,Long straight lead ,EASY-X2(MKP)
$0.051175 More

DCF102MY5UG0LY1
Safety Capacitors ,Ø8.0mm*5.0mm ,1000pF(1NF) ,±20% ,400VAC ,Y5U ,Radial
$0.029344 More

MKP224K310A15L200(48)
Safety Capacitors ,18*16mm ,0.22uF(220NF) ,±10% ,310V ,Long straight lead
$0.053308 More

DCF152MY5UG0LY1
Safety Capacitors ,Ø9.5mm*5.0mm ,1500pF(1.5NF) ,±20% ,400VAC ,Y5U ,Radial
$0.046684 More

DCF222MY5VQ7LY2
Safety Capacitors ,Ø8.0mm*4.5mm ,2200pF(2.2NF) ,±20% ,250VAC ,Y5V ,Radial
$0.028010 More

DCF222MY5VK0M350
Safety Capacitors ,D10*T5.5mm ,2200pF(2.2NF) ,±20% ,Y1/X1=400VAC/440VAC ,Y5V ,P=10mm ,L=3.5±0.5mm
$0.029344 More

DCF222MY5VG0LB0
Safety Capacitors ,Ø10mm ,2200pF(2.2NF) ,±20% ,Y1/X1=250VAC/400VAC ,Y5V ,Long straight lead ,EASY-DCF
$0.025968 More

MKP103K310A10M350(50C)
Safety Capacitors ,13*9mm ,10000pF(10NF) ,±10% ,310V ,- ,P=10mm ,L=3.5±0.5mm
$0.000000 More

MKP473K310A10M350(60S)
Safety Capacitors ,13*9*4mm ,47000pF(47NF) ,±10% ,310V ,X2 ,P=10mm ,L=3.5±0.5mm
$0.028786 More

DCF332MY5UQ0LY2
Safety Capacitors ,Ø11.5mm*4.5mm ,3300pF(3.3NF) ,±20% ,250VAC ,Y5U ,Radial
$0.042683 More

MKP105K310A22L200(48)
Safety Capacitors ,26.5*19*10mm ,1uF ,±10% ,310V ,- ,Long straight lead
$0.138600 More

DCF102KY5PG0LY1
Safety Capacitors ,Ø11mm*5.5mm ,1000pF(1NF) ,±10% ,400VAC ,Y5P ,Radial
$0.056021 More

DCF102MY5UK0LB0
Safety Capacitors ,Ø8.5mm ,1000pF(1NF) ,±20% ,Y1/X1=400VAC/440VAC ,Y5U ,Long straight lead
$0.025968 More

MKP224K310A15L200(60S)
Safety Capacitors ,18*13.5*6.0mm ,0.22uF(220NF) ,±10% ,310V ,- ,Long straight lead
$0.042646 More

DCF101KY5PQ7LY2
Safety Capacitors ,Ø6.5mm*4.5mm ,100pF ,±10% ,250VAC ,Y5P ,Radial
$0.024009 More

DCF102KY5PG0LB0
Safety Capacitors ,Ø11.5mm*5.5mm ,1000pF(1NF) ,±10% ,Y1/X1=250VAC/400VAC ,Y5P ,Long straight lead
$0.049576 More

MKP473K310A10M350(70)
Safety Capacitors ,13*11.5*6.5mm ,47000pF(47NF) ,±10% ,310V ,X2 ,P=10mm ,L=3.5±0.5mm
$0.033251 More

DCF102MY5VQ7LY2
Safety Capacitors ,Ø7.0mm*4.5mm ,1000pF(1NF) ,±20% ,250VAC ,Y5V ,Radial
$0.024009 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in