✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K10020V0A500110202CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1SS344 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.55V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 1SS344_SOT-23.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-25

BAS70WS
Schottky Diodes ,BAS70WS ,VR:70V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB731XN
Schottky Diodes ,RB731XN ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

DSS70LED02
Schottky Diodes ,DSS70LED02 ,VR:70V ,- ,VF:1V ,PD:250mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

B0520WS
Schottky Diodes ,B0520WS ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.39V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.020790 More

BAT46W
Schottky Diodes ,BAT46W ,VR:100V ,IO:150mA ,VF:1V ,PD:500mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD103AX
Schottky Diodes ,SD103AX ,VR:40V ,IO:350mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

MBRX0560
Schottky Diodes ,MBRX0560 ,VR:60V ,IO:500mA ,VF:0.7V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD101BW
Schottky Diodes ,SD101BW ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBRX0530
Schottky Diodes ,MBRX0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103ATW
Schottky Diodes ,SD103ATW ,VR:40V ,IO:175mA ,VF:0.5V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

1SS389
Schottky Diodes ,1SS389 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.5V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD103CWS
Schottky Diodes ,SD103CWS ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70DW-06
Schottky Diodes ,BAS70DW-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT42W
Schottky Diodes ,BAT42W ,VR:30V ,- ,VF:0.65V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in