✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K10720V0A500160203CJ |
| Manufacturer Product Number: | B0520WS |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.39V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,B0520WS ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.39V ,PD:200mW ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | B0520WS_SOD-323.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.051175
20
$0.041580
100
$0.035183
300
$0.030385
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BAS40-04
Schottky Diodes ,BAS40-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

BAR43C
Schottky Diodes ,BAR43C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54
Schottky Diodes ,BAT54 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB550V-30
Schottky Diodes ,RB550V-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.52V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54A
Schottky Diodes ,BAT54A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB731XN
Schottky Diodes ,RB731XN ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70WS
Schottky Diodes ,BAS70WS ,VR:70V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54V
Schottky Diodes ,BAT54V ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

BAS40W-05
Schottky Diodes ,BAS40W-05 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B5818LW
Schottky Diodes ,B5818LW ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.95V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70W-06
Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

CMPSH-3C
Schottky Diodes ,CMPSH-3C ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

1SS404
Schottky Diodes ,1SS404 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in