✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K10830V0A500170904CJ |
| Manufacturer Product Number: | B0530W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.43V |
| Power dissipation(Pd) : | 410mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,B0530W ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.43V ,PD:410mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | B0530W_SOD-123 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB520S-40
Schottky Diodes ,RB520S-40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

B5819WS
Schottky Diodes ,B5819WS ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.014767 More

DS160-40THD02
Schottky Diodes ,DS160-40THD02 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,WBFBP-02L
$0.000000 More

RB521G-30
Schottky Diodes ,RB521G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.35V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B16WS
Schottky Diodes ,B16WS ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.7V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

DS54NND03
Schottky Diodes ,DS54NND03 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

RB715W
Schottky Diodes ,RB715W ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT54WS
Schottky Diodes ,BAT54WS ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40-06T
Schottky Diodes ,BAS40-06T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAR43A
Schottky Diodes ,BAR43A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD107WS
Schottky Diodes ,SD107WS ,VR:30V ,- ,VF:0.8V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

MA729
Schottky Diodes ,MA729 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40-04
Schottky Diodes ,BAS40-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAR43S
Schottky Diodes ,BAR43S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB706F-40
Schottky Diodes ,RB706F-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B5818WS
Schottky Diodes ,B5818WS ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in