✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K11420V01A00211004CJ |
| Manufacturer Product Number: | B5817W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Current (IO) : | 1000mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.75V |
| Power dissipation(Pd) : | 450mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,B5817W ,VR:20V ,IO:1000mA ,VF:0.75V ,PD:450mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | B5817_B5819W_SOD-123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT64-06
Schottky Diodes ,BAT64-06 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70
Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB501G-40
Schottky Diodes ,RB501G-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

1SS388
Schottky Diodes ,1SS388 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.015246 More

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB715W
Schottky Diodes ,RB715W ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB715F
Schottky Diodes ,RB715F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS70-06T
Schottky Diodes ,BAS70-06T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT54X
Schottky Diodes ,BAT54X ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

MA729
Schottky Diodes ,MA729 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103AWS
Schottky Diodes ,SD103AWS ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40T
Schottky Diodes ,BAS40T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70BRW
Schottky Diodes ,BAS70BRW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in