| Product number: | DK-K11630V01A00220604CJ |
| Manufacturer Product Number: | B5818LW |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Current (IO) : | 1000mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.95V |
| Power dissipation(Pd) : | 350mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,B5818LW ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.95V ,PD:350mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAT43WS
Schottky Diodes ,BAT43WS ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B0520WS
Schottky Diodes ,B0520WS ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.39V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.020790 More

BAS40-06T
Schottky Diodes ,BAS40-06T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB551V-30
Schottky Diodes ,RB551V-30 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD107WS
Schottky Diodes ,SD107WS ,VR:30V ,- ,VF:0.8V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT64X
Schottky Diodes ,BAT64X ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAT64-06
Schottky Diodes ,BAT64-06 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70
Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40-05T
Schottky Diodes ,BAS40-05T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40-06
Schottky Diodes ,BAS40-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70WS
Schottky Diodes ,BAS70WS ,VR:70V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103CWS
Schottky Diodes ,SD103CWS ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB550V-30
Schottky Diodes ,RB550V-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.52V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

RB160M-40
Schottky Diodes ,RB160M-40 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.51V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54C
Schottky Diodes ,BAT54C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in