| Product number: | DK-K11940V01A00251004CJ |
| Manufacturer Product Number: | B5819W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 1000mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Power dissipation(Pd) : | 450mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,B5819W ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.9V ,PD:450mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.040209
20
$0.032670
100
$0.027644
300
$0.023874
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

RB521G-30
Schottky Diodes ,RB521G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.35V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54C
Schottky Diodes ,BAT54C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

1SS388
Schottky Diodes ,1SS388 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.015246 More

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

BAS70DW-04
Schottky Diodes ,BAS70DW-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

B0520LW
Schottky Diodes ,B0520LW ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.385V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54A
Schottky Diodes ,BAT54A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CT
Schottky Diodes ,BAT54CT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

B0540WS
Schottky Diodes ,B0540WS ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.018513 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD103ATW
Schottky Diodes ,SD103ATW ,VR:40V ,IO:175mA ,VF:0.5V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB160M-90
Schottky Diodes ,RB160M-90 ,VR:90V ,IO:1000mA ,VF:0.73V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101AW
Schottky Diodes ,SD101AW ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

DS521-30EAA02
Schottky Diodes ,DS521-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.37V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAR43
Schottky Diodes ,BAR43 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in