✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K14070V0A070260202CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70_SOT-23 |
| BAS70_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAS70-04T
Schottky Diodes ,BAS70-04T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

DS54NND03
Schottky Diodes ,DS54NND03 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

MBR0520
Schottky Diodes ,MBR0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

1SS344
Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40-04T
Schottky Diodes ,BAS40-04T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

DS520-30LED02
Schottky Diodes ,DS520-30LED02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAT64-05
Schottky Diodes ,BAT64-05 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B0530W
Schottky Diodes ,B0530W ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.43V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAR43A
Schottky Diodes ,BAR43A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

DSS40LED02
Schottky Diodes ,DSS40LED02 ,VR:40V ,IO:120mA ,VF:1V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

BAT60B
Schottky Diodes ,BAT60B ,VR:10V ,- ,VF:0.6V ,PD:350mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.5V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CDW
Schottky Diodes ,BAT54CDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70W-04
Schottky Diodes ,BAS70W-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

SD106WS
Schottky Diodes ,SD106WS ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in