✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K14670V0A070260110CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70-06T |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 150mW |
| Packge : | SOT-523 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70-06T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70-06T_SOT-523 |
| BAS70T_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

RB421D
Schottky Diodes ,RB421D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54TW
Schottky Diodes ,BAT54TW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70W-04
Schottky Diodes ,BAS70W-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54ST
Schottky Diodes ,BAT54ST ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT54AT
Schottky Diodes ,BAT54AT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:50mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40-05T
Schottky Diodes ,BAS40-05T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB160M-60
Schottky Diodes ,RB160M-60 ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.58V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

DS521-30EAA02
Schottky Diodes ,DS521-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.37V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

B0540WS
Schottky Diodes ,B0540WS ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.018513 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

CMPSH-3S
Schottky Diodes ,CMPSH-3S ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70TW
Schottky Diodes ,BAS70TW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB717F
Schottky Diodes ,RB717F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B5819WS
Schottky Diodes ,B5819WS ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.014767 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBRX0530
Schottky Diodes ,MBRX0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in