✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K15170V0A070260110CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70T |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 150mW |
| Packge : | SOT-523 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70T_SOT-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAS70-05
Schottky Diodes ,BAS70-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD103ATW
Schottky Diodes ,SD103ATW ,VR:40V ,IO:175mA ,VF:0.5V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT54CDW
Schottky Diodes ,BAT54CDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS40-04T
Schottky Diodes ,BAS40-04T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB717F
Schottky Diodes ,RB717F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40-04
Schottky Diodes ,BAS40-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT64X
Schottky Diodes ,BAT64X ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD301
Schottky Diodes ,MMBD301 ,VR:30V ,IO:50mA ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

1SS401
Schottky Diodes ,1SS401 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB520S-40
Schottky Diodes ,RB520S-40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAT46W
Schottky Diodes ,BAT46W ,VR:100V ,IO:150mA ,VF:1V ,PD:500mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54DW
Schottky Diodes ,BAT54DW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB480K
Schottky Diodes ,RB480K ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More

CMPSH-3
Schottky Diodes ,CMPSH-3 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

B0540W
Schottky Diodes ,B0540W ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBR0530
Schottky Diodes ,MBR0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB706F-40
Schottky Diodes ,RB706F-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54A
Schottky Diodes ,BAT54A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54X
Schottky Diodes ,BAT54X ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in