✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K15570V0A070260207CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS70W-05 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 70V |
| Current (IO) : | 70mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOT-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAS70W-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS70W_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21

BAT54AW
Schottky Diodes ,BAT54AW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAV23C
Schottky Diodes ,BAV23C ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70-04T
Schottky Diodes ,BAS70-04T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

B5819WS
Schottky Diodes ,B5819WS ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.014767 More

RB520G-30
Schottky Diodes ,RB520G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

DS160-40THD02
Schottky Diodes ,DS160-40THD02 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,WBFBP-02L
$0.000000 More

CMPSH-3A
Schottky Diodes ,CMPSH-3A ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70DW-04
Schottky Diodes ,BAS70DW-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70DW-06
Schottky Diodes ,BAS70DW-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54JW
Schottky Diodes ,BAT54JW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT54SW
Schottky Diodes ,BAT54SW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

1SS404
Schottky Diodes ,1SS404 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB521S-30
Schottky Diodes ,RB521S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

DK400LED02
Schottky Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,VF:1.2V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

1SS344
Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in