✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K162100VA150260804CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAT46W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 100V |
| Current (IO) : | 150mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 500mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAT46W ,VR:100V ,IO:150mA ,VF:1V ,PD:500mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAT46W_SOD-123 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

RB520G-30
Schottky Diodes ,RB520G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

CMPSH-3
Schottky Diodes ,CMPSH-3 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54WS
Schottky Diodes ,BAT54WS ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB551V-30
Schottky Diodes ,RB551V-30 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

1SS401
Schottky Diodes ,1SS401 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT64-05
Schottky Diodes ,BAT64-05 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CW
Schottky Diodes ,BAT54CW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

DS160-40THD02
Schottky Diodes ,DS160-40THD02 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,WBFBP-02L
$0.000000 More

SD107WS
Schottky Diodes ,SD107WS ,VR:30V ,- ,VF:0.8V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT64-06
Schottky Diodes ,BAT64-06 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD103BW
Schottky Diodes ,SD103BW ,VR:30V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70-06
Schottky Diodes ,BAS70-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70W-06
Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54T
Schottky Diodes ,BAT54T ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB480K
Schottky Diodes ,RB480K ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in