| Product number: | DK-K18740V0A250210502CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAT64-04 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 250mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.75V |
| Power dissipation(Pd) : | 250mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

B16WS
Schottky Diodes ,B16WS ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.7V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40-06T
Schottky Diodes ,BAS40-06T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40W-06
Schottky Diodes ,BAS40W-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40WS
Schottky Diodes ,BAS40WS ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB520CS-30
Schottky Diodes ,RB520CS-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:100mW ,SOD-923
$0.000000 More

SD103AX
Schottky Diodes ,SD103AX ,VR:40V ,IO:350mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB421D
Schottky Diodes ,RB421D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54X
Schottky Diodes ,BAT54X ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS70-05T
Schottky Diodes ,BAS70-05T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

1SS404
Schottky Diodes ,1SS404 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54CW
Schottky Diodes ,BAT54CW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB715W
Schottky Diodes ,RB715W ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB425D
Schottky Diodes ,RB425D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAR43C
Schottky Diodes ,BAR43C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in