| Product number: | DK-K19140V0A500110602CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAT720 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.55V |
| Power dissipation(Pd) : | 350mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,BAT720 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:350mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAR43
Schottky Diodes ,BAR43 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40W-04
Schottky Diodes ,BAS40W-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40-05T
Schottky Diodes ,BAS40-05T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40-04T
Schottky Diodes ,BAS40-04T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101CW
Schottky Diodes ,SD101CW ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB550V-30
Schottky Diodes ,RB550V-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.52V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT43WS
Schottky Diodes ,BAT43WS ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB501G-40
Schottky Diodes ,RB501G-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAS40W
Schottky Diodes ,BAS40W ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54TW
Schottky Diodes ,BAT54TW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB521CS-30
Schottky Diodes ,RB521CS-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOD-923
$0.000000 More

BAS70DW-05
Schottky Diodes ,BAS70DW-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB160M-90
Schottky Diodes ,RB160M-90 ,VR:90V ,IO:1000mA ,VF:0.73V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT64-05
Schottky Diodes ,BAT64-05 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70DW-04
Schottky Diodes ,BAS70DW-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB551V-30
Schottky Diodes ,RB551V-30 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT46W
Schottky Diodes ,BAT46W ,VR:100V ,IO:150mA ,VF:1V ,PD:500mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in