| Product number: | DK-K20840V0A030310313CJ |
| Manufacturer Product Number: | DS751-40LED02 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 30mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.37V |
| Power dissipation(Pd) : | 100mW |
| Packge : | WBFBP-02C(1.0×0.6×0.5) |
| Description: | Schottky Diodes ,DS751-40LED02 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,WBFBP-02C |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAR43
Schottky Diodes ,BAR43 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CDW
Schottky Diodes ,BAT54CDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

B0540WS
Schottky Diodes ,B0540WS ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.018513 More

RB520S-40
Schottky Diodes ,RB520S-40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD106WS
Schottky Diodes ,SD106WS ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54ST
Schottky Diodes ,BAT54ST ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB501G-40
Schottky Diodes ,RB501G-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

BAT720
Schottky Diodes ,BAT720 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CT
Schottky Diodes ,BAT54CT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAR43C
Schottky Diodes ,BAR43C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70TW
Schottky Diodes ,BAS70TW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in