| Product number: | DK-K21220V0A500140904CJ |
| Manufacturer Product Number: | MBR0520 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.45V |
| Power dissipation(Pd) : | 410mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,MBR0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:410mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

SD103AWS
Schottky Diodes ,SD103AWS ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54JW
Schottky Diodes ,BAT54JW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

CMPSH-3
Schottky Diodes ,CMPSH-3 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

1SS388
Schottky Diodes ,1SS388 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.015246 More

DS751-40LED02
Schottky Diodes ,DS751-40LED02 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAS70W
Schottky Diodes ,BAS70W ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40-06
Schottky Diodes ,BAS40-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

MBRX0560
Schottky Diodes ,MBRX0560 ,VR:60V ,IO:500mA ,VF:0.7V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT60B
Schottky Diodes ,BAT60B ,VR:10V ,- ,VF:0.6V ,PD:350mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54SW
Schottky Diodes ,BAT54SW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

DK400LED02
Schottky Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,VF:1.2V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

DS54NND03
Schottky Diodes ,DS54NND03 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

1SS389
Schottky Diodes ,1SS389 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD103CWS
Schottky Diodes ,SD103CWS ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in