| Product number: | DK-K21720V0A500140503CJ |
| Manufacturer Product Number: | MBRX0520 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.45V |
| Power dissipation(Pd) : | 250mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,MBRX0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:250mW ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAV23C
Schottky Diodes ,BAV23C ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

CMPSH-3S
Schottky Diodes ,CMPSH-3S ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B5818WS
Schottky Diodes ,B5818WS ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB491D
Schottky Diodes ,RB491D ,VR:20V ,- ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54
Schottky Diodes ,BAT54 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT64-06
Schottky Diodes ,BAT64-06 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54AT
Schottky Diodes ,BAT54AT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:50mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40-05
Schottky Diodes ,BAS40-05 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAR43A
Schottky Diodes ,BAR43A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB160M-90
Schottky Diodes ,RB160M-90 ,VR:90V ,IO:1000mA ,VF:0.73V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB480K
Schottky Diodes ,RB480K ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More

BAS70-05T
Schottky Diodes ,BAS70-05T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS70-06
Schottky Diodes ,BAS70-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54JW
Schottky Diodes ,BAT54JW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS40-05T
Schottky Diodes ,BAS40-05T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS70-04T
Schottky Diodes ,BAS70-04T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in