| Product number: | DK-K21830V0A500110503CJ |
| Manufacturer Product Number: | MBRX0530 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.55V |
| Power dissipation(Pd) : | 250mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,MBRX0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

RB520G-30
Schottky Diodes ,RB520G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

SD101BW
Schottky Diodes ,SD101BW ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD103AX
Schottky Diodes ,SD103AX ,VR:40V ,IO:350mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS40W-05
Schottky Diodes ,BAS40W-05 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

B5817W
Schottky Diodes ,B5817W ,VR:20V ,IO:1000mA ,VF:0.75V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB717F
Schottky Diodes ,RB717F ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.5V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAV23S
Schottky Diodes ,BAV23S ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

SD103ATW
Schottky Diodes ,SD103ATW ,VR:40V ,IO:175mA ,VF:0.5V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

1SS388
Schottky Diodes ,1SS388 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.015246 More

BAT54CT
Schottky Diodes ,BAT54CT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More

SD101CW
Schottky Diodes ,SD101CW ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB461F
Schottky Diodes ,RB461F ,VR:20V ,IO:700mA ,VF:0.49V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS40-04T
Schottky Diodes ,BAS40-04T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB521CS-30
Schottky Diodes ,RB521CS-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOD-923
$0.000000 More

BAS40W
Schottky Diodes ,BAS40W ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in