| Product number: | DK-K22060V0A500190503CJ |
| Manufacturer Product Number: | MBRX0560 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 60V |
| Current (IO) : | 500mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.7V |
| Power dissipation(Pd) : | 250mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,MBRX0560 ,VR:60V ,IO:500mA ,VF:0.7V ,PD:250mW ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-25

BAT42WS
Schottky Diodes ,BAT42WS ,VR:30V ,- ,VF:0.65V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB706F-40
Schottky Diodes ,RB706F-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

MBR0520
Schottky Diodes ,MBR0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70
Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54JW
Schottky Diodes ,BAT54JW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAV23A
Schottky Diodes ,BAV23A ,VR:250V ,IO:100mA ,VF:1.25V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS70-05
Schottky Diodes ,BAS70-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

BAS40-06T
Schottky Diodes ,BAS40-06T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS70W-06
Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

SD103AWS
Schottky Diodes ,SD103AWS ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70DW-05
Schottky Diodes ,BAS70DW-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

B5819LW
Schottky Diodes ,B5819LW ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:1.1V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

DS751-40LED02
Schottky Diodes ,DS751-40LED02 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

DK400LED02
Schottky Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,VF:1.2V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

SD103BWS
Schottky Diodes ,SD103BWS ,VR:30V ,- ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

MBR0530
Schottky Diodes ,MBR0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB400D
Schottky Diodes ,RB400D ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in