| Product number: | DK-K22130V0A050130202CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBD301 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Current (IO) : | 50mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.6V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,MMBD301 ,VR:30V ,IO:50mA ,VF:0.6V ,PD:200mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

MBR0540
Schottky Diodes ,MBR0540 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70-06T
Schottky Diodes ,BAS70-06T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS70DW-06
Schottky Diodes ,BAS70DW-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

B0540W
Schottky Diodes ,B0540W ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

BAT54A
Schottky Diodes ,BAT54A ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B0530W
Schottky Diodes ,B0530W ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.43V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB481K
Schottky Diodes ,RB481K ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More

1SS388
Schottky Diodes ,1SS388 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.015246 More

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB425D
Schottky Diodes ,RB425D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

RB751G-40
Schottky Diodes ,RB751G-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-723
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

BAT54WS
Schottky Diodes ,BAT54WS ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

MBR0520
Schottky Diodes ,MBR0520 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBRX0560
Schottky Diodes ,MBRX0560 ,VR:60V ,IO:500mA ,VF:0.7V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40W-06
Schottky Diodes ,BAS40W-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in