| Product number: | DK-K22940V0A100110502CJ |
| Manufacturer Product Number: | RB425D |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 100mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.55V |
| Power dissipation(Pd) : | 250mW |
| Packge : | SOT-23 |
| Description: | Schottky Diodes ,RB425D ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

RB520G-30
Schottky Diodes ,RB520G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

MBR0540
Schottky Diodes ,MBR0540 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54X
Schottky Diodes ,BAT54X ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS70-05T
Schottky Diodes ,BAS70-05T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS40
Schottky Diodes ,BAS40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:225mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54SDW
Schottky Diodes ,BAT54SDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More

RB715W
Schottky Diodes ,RB715W ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB751S-40
Schottky Diodes ,RB751S-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

BAS70
Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

MBR0530
Schottky Diodes ,MBR0530 ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70W
Schottky Diodes ,BAS70W ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB550V-30
Schottky Diodes ,RB550V-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.52V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B0530W
Schottky Diodes ,B0530W ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.43V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54S
Schottky Diodes ,BAT54S ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54CT
Schottky Diodes ,BAT54CT ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

B5818WS
Schottky Diodes ,B5818WS ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT64X
Schottky Diodes ,BAT64X ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in