| Product number: | DK-K23240V0A100130108CJ |
| Manufacturer Product Number: | RB480K |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Current (IO) : | 100mA |
| Forward Voltage(VF) : | 0.6V |
| Power dissipation(Pd) : | 150mW |
| Packge : | SOT-353 |
| Description: | Schottky Diodes ,RB480K ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOT-353 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

DS520-30EAA02
Schottky Diodes ,DS520-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.46V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

1SS389
Schottky Diodes ,1SS389 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

RB500V-40
Schottky Diodes ,RB500V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103AW
Schottky Diodes ,SD103AW ,VR:40V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS40-05T
Schottky Diodes ,BAS40-05T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

1SS344
Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAS40-06
Schottky Diodes ,BAS40-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

DS521-30EAA02
Schottky Diodes ,DS521-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.37V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

BAS70DW-05
Schottky Diodes ,BAS70DW-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB521G-30
Schottky Diodes ,RB521G-30 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.35V ,PD:100mW ,SOD-723
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70-04
Schottky Diodes ,BAS70-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70DW-04
Schottky Diodes ,BAS70DW-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB481K
Schottky Diodes ,RB481K ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More

BAT54BRW
Schottky Diodes ,BAT54BRW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT64-04
Schottky Diodes ,BAT64-04 ,VR:40V ,IO:250mA ,VF:0.75V ,PD:250mW ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in