| Product number: | DK-K26150V00000220203CJ |
| Manufacturer Product Number: | SD101BWS |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 50V |
| Forward Voltage(VF) : | 0.95V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,SD101BWS ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:200mW ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

RB715W
Schottky Diodes ,RB715W ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

MBRX0540
Schottky Diodes ,MBRX0540 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

B0520LW
Schottky Diodes ,B0520LW ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.385V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70BRW
Schottky Diodes ,BAS70BRW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT54T
Schottky Diodes ,BAT54T ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

SD101CWS
Schottky Diodes ,SD101CWS ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70T
Schottky Diodes ,BAS70T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

RB481K
Schottky Diodes ,RB481K ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.5V ,PD:150mW ,SOT-353
$0.000000 More

RB520S-40
Schottky Diodes ,RB520S-40 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.000000 More

DS751-40LED02
Schottky Diodes ,DS751-40LED02 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAT43W
Schottky Diodes ,BAT43W ,VR:30V ,- ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,- ,VF:1V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

B5818LW
Schottky Diodes ,B5818LW ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.95V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAS70
Schottky Diodes ,BAS70 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

DSS40LED02
Schottky Diodes ,DSS40LED02 ,VR:40V ,IO:120mA ,VF:1V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

DS160-40THD02
Schottky Diodes ,DS160-40THD02 ,VR:40V ,IO:1000mA ,VF:0.55V ,PD:150mW ,WBFBP-02L
$0.000000 More

DS521-30LED02
Schottky Diodes ,DS521-30LED02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.35V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAS40W-06
Schottky Diodes ,BAS40W-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54ST
Schottky Diodes ,BAT54ST ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in