| Product number: | DK-K26240V00000250704CJ |
| Manufacturer Product Number: | SD101CW |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 40V |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Power dissipation(Pd) : | 400mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,SD101CW ,VR:40V ,- ,VF:0.9V ,PD:400mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-02

BAS40V
Schottky Diodes ,BAS40V ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-563
$0.000000 More

CMPSH-3
Schottky Diodes ,CMPSH-3 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:350mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD101BW
Schottky Diodes ,SD101BW ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

MBRX0540
Schottky Diodes ,MBRX0540 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:250mW ,SOD-323
$0.000000 More

DS751-40LED02
Schottky Diodes ,DS751-40LED02 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAS70WS
Schottky Diodes ,BAS70WS ,VR:70V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS40T
Schottky Diodes ,BAS40T ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAS70T
Schottky Diodes ,BAS70T ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-523
$0.000000 More

BAT54CDW
Schottky Diodes ,BAT54CDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

RB520S-30
Schottky Diodes ,RB520S-30 ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:0.6V ,PD:150mW ,SOD-523
$0.009397 More

BAS40W-04
Schottky Diodes ,BAS40W-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More

MBR0580
Schottky Diodes ,MBR0580 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.8V ,PD:250mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB501V-40
Schottky Diodes ,RB501V-40 ,VR:40V ,IO:100mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

B0520LW
Schottky Diodes ,B0520LW ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.385V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB751V-40
Schottky Diodes ,RB751V-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:200mW ,SOD-523
$0.000000 More

DS715NND03
Schottky Diodes ,DS715NND03 ,VR:30V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:150mW ,WBFBP-03B
$0.000000 More

BAT54BRW
Schottky Diodes ,BAT54BRW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70BRW
Schottky Diodes ,BAS70BRW ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in