| Product number: | DK-K27020V00000130704CJ |
| Manufacturer Product Number: | SD103CW |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 20V |
| Forward Voltage(VF) : | 0.6V |
| Power dissipation(Pd) : | 400mW |
| Packge : | SOD-123 |
| Description: | Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

1SS372
Schottky Diodes ,1SS372 ,VR:10V ,IO:100mA ,VF:0.5V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

RB491D
Schottky Diodes ,RB491D ,VR:20V ,- ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B0530WS
Schottky Diodes ,B0530WS ,VR:30V ,IO:500mA ,VF:0.45V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70DW-05
Schottky Diodes ,BAS70DW-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAS70W-06
Schottky Diodes ,BAS70W-06 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

B0540W
Schottky Diodes ,B0540W ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.62V ,PD:410mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD103BW
Schottky Diodes ,SD103BW ,VR:30V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB551V-40
Schottky Diodes ,RB551V-40 ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.47V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAS70W-05
Schottky Diodes ,BAS70W-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

DS520-30LED02
Schottky Diodes ,DS520-30LED02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

SD101BWS
Schottky Diodes ,SD101BWS ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

B5818LW
Schottky Diodes ,B5818LW ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.95V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

1SS344
Schottky Diodes ,1SS344 ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B5818WS
Schottky Diodes ,B5818WS ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

DS54LED02
Schottky Diodes ,DS54LED02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:1V ,PD:200mW ,WBFBP-02C
$0.000000 More

BAS70-05
Schottky Diodes ,BAS70-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

BAT54SW
Schottky Diodes ,BAT54SW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAT54ADW
Schottky Diodes ,BAT54ADW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

1SS401
Schottky Diodes ,1SS401 ,VR:20V ,IO:300mA ,VF:0.45V ,PD:100mW ,SOT-323
$0.000000 More

B0520WS
Schottky Diodes ,B0520WS ,VR:20V ,IO:500mA ,VF:0.39V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.020790 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in