✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DK-K28330V0A200260203LR |
| Manufacturer Product Number: | LBAT54HT1G |
| Manufacturer : | LRC |
| Series : | LRC-Schottky Diodes |
| Product Type : | Schottky Diodes |
| Voltage(VR) : | 30V |
| Current (IO) : | 200mA |
| Forward Voltage(VF) : | 1V |
| Power dissipation(Pd) : | 200mW |
| Packge : | SOD-323 |
| Description: | Schottky Diodes ,LBAT54HT1G ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323,JV |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LRC |
| Product Series | LRC-Schottky Diodes |
| Product Type | Schottky Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LBAT54HT1G.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-20

LMBR0540FT1G
Schottky Diodes ,LMBR0540FT1G ,VR:40V ,IO:500mA ,VF:0.55V ,PD:400mW ,SOD-123FL
$0.000000 More

BAT54W
Schottky Diodes ,BAT54W ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

BAS70-05
Schottky Diodes ,BAS70-05 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

B5818W
Schottky Diodes ,B5818W ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.875V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB160M-30
Schottky Diodes ,RB160M-30 ,VR:30V ,IO:1000mA ,VF:0.48V ,PD:450mW ,SOD-123
$0.000000 More

BAT54
Schottky Diodes ,BAT54C ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23,KL1
$0.004792 More

BAT54JW
Schottky Diodes ,BAT54JW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

BAT54SDW
Schottky Diodes ,BAT54SDW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

SD101AWS
Schottky Diodes ,SD101AWS ,VR:60V ,- ,VF:1V ,PD:200mW ,SOD-323
$0.000000 More

BAT54TW
Schottky Diodes ,BAT54TW ,VR:30V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-363
$0.000000 More

DS38W
Schottky Diodes ,DS38W ,VR:80V ,IO:3A ,VF:0.85V ,S38 ,SOD123FL
$0.019242 More

BAS70W-04
Schottky Diodes ,BAS70W-04 ,VR:70V ,IO:70mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-323
$0.000000 More

DS310W
Schottky Diodes ,DS310W ,VR:100V ,IO:3A ,VF:0.85V ,S310 ,SOD123FL
$0.019242 More

BAS40-04
Schottky Diodes ,BAS40-04 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:200mW ,SOT-23
$0.000000 More

SD103CW
Schottky Diodes ,SD103CW ,VR:20V ,- ,VF:0.6V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

RB160M-60
Schottky Diodes ,RB160M-60 ,VR:60V ,IO:1000mA ,VF:0.58V ,PD:350mW ,SOD-123
$0.000000 More

SD101BW
Schottky Diodes ,SD101BW ,VR:50V ,- ,VF:0.95V ,PD:400mW ,SOD-123
$0.000000 More

DS521-30EAA02
Schottky Diodes ,DS521-30EAA02 ,VR:30V ,IO:100mA ,VF:0.37V ,PD:100mW , MLDFN0.6*0.3-2L-A
$0.000000 More

RB751CS-40
Schottky Diodes ,RB751CS-40 ,VR:40V ,IO:30mA ,VF:0.37V ,PD:100mW ,SOD-923
$0.000000 More

BAS40W-06
Schottky Diodes ,BAS40W-06 ,VR:40V ,IO:200mA ,VF:1V ,PD:150mW ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in