✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-S4148W100VA150070220JD |
| Manufacturer Product Number: | T-1N4148WB |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 100V |
| Output Current(IO) : | 150mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 400mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOD-323W |
| Description: | Switching Diodes ,T-1N4148WB ,VR:100V ,IO:150mA ,PD:400mW ,VF:1.25V ,SOD-323W |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | JD-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_1N4148WB.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-06

1N4148WT
Switching Diodes ,1N4148WT ,75V ,150mA ,150mW ,SOD523
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,VR:100V ,IO:300mA ,PD:400mW ,VF:1.25V ,SOD-323,T4
$0.000000 More

1N4448W
Switching Diodes ,1N4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

UMN1N
Switching Diodes ,UMN1N ,VR:80V ,IO:25mA ,PD:150mW ,VF:0.9V ,SOT-353
$0.000000 More

BAS21
Switching Diodes ,BAS21 ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DAN217
Switching Diodes ,DAN217 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323
$0.006041 More

MMBD1505A
Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS181
Switching Diodes ,1SS181 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

DK914LLD03
Switching Diodes ,DK914LLD03 ,VR:100V ,IO:300mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16WX
Switching Diodes ,BAS16WX ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAS21C
Switching Diodes ,BAS21C ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148TW
Switching Diodes ,MMBD4148TW ,VR:75V ,- ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

DK4448CLLD03
Switching Diodes ,DK4448CLLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

1SS400G
Switching Diodes ,1SS400G ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-723
$0.012753 More

BAS516
Switching Diodes ,BAS516 ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAS21T
Switching Diodes ,BAS21T ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in