✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS002100VA1500203CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1N4148WS |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 100V |
| Output Current(IO) : | 150mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 1N4148WS_SOD-323 |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.027881
30
$0.023235
100
$0.018588
300
$0.013941
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

DAN202
Switching Diodes ,DAN202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:250mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS116
Switching Diodes ,BAS116 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21W
Switching Diodes ,BAS21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DAP202
Switching Diodes ,DAP202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DKN222NND03
Switching Diodes ,DKN222NND03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

1SS187
Switching Diodes ,1SS187 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV74
Switching Diodes ,BAV74 ,VR:50V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD3004S
Switching Diodes ,MMBD3004S ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV199
Switching Diodes ,BAV199 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.011858 More

BAV756DW
Switching Diodes ,BAV756DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4148
Switching Diodes ,MMBD4148 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD1501A
Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS20
Switching Diodes ,BAS20 ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAV19WS
Switching Diodes ,BAV19WS ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV70T
Switching Diodes ,BAV70T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

UMN1N
Switching Diodes ,UMN1N ,VR:80V ,IO:25mA ,PD:150mW ,VF:0.9V ,SOT-353
$0.000000 More

MC2836
Switching Diodes ,MC2836 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DK4148LLD03
Switching Diodes ,DK4148LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in