| Product number: | DS-SDS006100VA125010201CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1N4448WT |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 100V |
| Output Current(IO) : | 125mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOD-523 |
| Description: | Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

DAN222
Switching Diodes ,DAN222 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-523
$0.000000 More

BAW56T
Switching Diodes ,BAW56T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD1501A
Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS400
Switching Diodes ,1SS400 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.010292 More

MMBD4448HTA
Switching Diodes ,MMBD4448HTA ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD1505A
Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV756DW
Switching Diodes ,BAV756DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

DK4148LLD03
Switching Diodes ,DK4148LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD4148ST
Switching Diodes ,MMBD4148ST ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

1N4448WS
Switching Diodes ,1N4448WS ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

1SS196
Switching Diodes ,1SS196 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148CT
Switching Diodes ,MMBD4148CT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

1SS181
Switching Diodes ,1SS181 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS355
Switching Diodes ,1SS355 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOD-323
$0.000000 More

BAV99BRW
Switching Diodes ,BAV99BRW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4148A
Switching Diodes ,MMBD4148A ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD1504A
Switching Diodes ,MMBD1504A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448DW
Switching Diodes ,MMBD4448DW ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

1SS226
Switching Diodes ,1SS226 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in