✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS00880V0A100010302CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1SS181 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 80V |
| Output Current(IO) : | 100mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.2V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,1SS181 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

1SS184
Switching Diodes ,1SS184 ,80V ,100mA ,150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS190
Switching Diodes ,1SS190 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS226
Switching Diodes ,1SS226 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS193
Switching Diodes ,1SS193 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS196
Switching Diodes ,1SS196 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 1SS181_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

1SS400
Switching Diodes ,1SS400 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.010292 More

1SS226
Switching Diodes ,1SS226 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DKN222TTD03
Switching Diodes ,DKN222TTD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

DKN222LLD03
Switching Diodes ,DKN222LLD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

BAV99S
Switching Diodes ,BAV99S ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

CMSD2004S
Switching Diodes ,CMSD2004S ,VR:240V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

DK21LLD03
Switching Diodes ,DK21LLD03 ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

BAV19WS
Switching Diodes ,BAV19WS ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD4448HTW
Switching Diodes ,MMBD4448HTW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS19W
Switching Diodes ,BAS19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV70
Switching Diodes ,BAV70 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.010516 More

BAV20W
Switching Diodes ,BAV20W ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4448HTS
Switching Diodes ,MMBD4448HTS ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DK400LED02
Switching Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-02C(1.0×0.6×0.5)
$0.000000 More

DAN202U
Switching Diodes ,DAN202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

DK4148NND03
Switching Diodes ,DK4148NND03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

1N4448WS
Switching Diodes ,1N4448WS ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

CMSD2004S
Switching Diodes ,CMSD2004S ,VR:240V ,IO:225mA ,PD:250mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD3004C
Switching Diodes ,MMBD3004C ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448HTA
Switching Diodes ,MMBD4448HTA ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in