| Product number: | DS-SDS01480V0A100010302CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1SS226 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 80V |
| Output Current(IO) : | 100mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.2V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,1SS226 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

1SS181
Switching Diodes ,1SS181 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS184
Switching Diodes ,1SS184 ,80V ,100mA ,150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS190
Switching Diodes ,1SS190 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS193
Switching Diodes ,1SS193 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS196
Switching Diodes ,1SS196 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21

BAS116
Switching Diodes ,BAS116 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV99
Switching Diodes ,BAV99 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.009397 More

DKN222NND03
Switching Diodes ,DKN222NND03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

MMBD4148A
Switching Diodes ,MMBD4148A ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV70DW
Switching Diodes ,BAV70DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4148CT
Switching Diodes ,MMBD4148CT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DAN222
Switching Diodes ,DAN222 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-523
$0.000000 More

1SS400CS
Switching Diodes ,1SS400CS ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-923
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS400
Switching Diodes ,1SS400 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.010292 More

BAS16V
Switching Diodes ,BAS16V ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-563
$0.000000 More

DAP202
Switching Diodes ,DAP202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV70T
Switching Diodes ,BAV70T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DKN222TTD03
Switching Diodes ,DKN222TTD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

BAV19W
Switching Diodes ,BAV19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4448HSDW
Switching Diodes ,MMBD4448HSDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAW56
Switching Diodes ,BAW56 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148CA
Switching Diodes ,MMBD4148CA ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323
$0.006041 More

MMBD4448V
Switching Diodes ,MMBD4448V ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-563
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in