✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS016200VA100030307CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1SS370 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 200V |
| Output Current(IO) : | 100mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 100mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.2V |
| Package : | SOT-323 |
| Description: | Switching Diodes ,1SS370 ,VR:200V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 1SS370_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

BAV99BRW
Switching Diodes ,BAV99BRW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS21C
Switching Diodes ,BAS21C ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448HADW
Switching Diodes ,MMBD4448HADW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

DAN222
Switching Diodes ,DAN222 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-523
$0.000000 More

DAN202U
Switching Diodes ,DAN202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV70DW
Switching Diodes ,BAV70DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

DAN217U
Switching Diodes ,DAN217U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4448HTW
Switching Diodes ,MMBD4448HTW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

DK21LLD03
Switching Diodes ,DK21LLD03 ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD4148AT
Switching Diodes ,MMBD4148AT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD3004A
Switching Diodes ,MMBD3004A ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148
Switching Diodes ,MMBD4148 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21W
Switching Diodes ,BAS21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4148W
Switching Diodes ,MMBD4148W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

1SS400CS
Switching Diodes ,1SS400CS ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-923
$0.000000 More

MMBD4448HTC
Switching Diodes ,MMBD4448HTC ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAV70T
Switching Diodes ,BAV70T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD4448HSDW
Switching Diodes ,MMBD4448HSDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS116
Switching Diodes ,BAS116 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in