✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS01880V0A100010301CJ |
| Manufacturer Product Number: | 1SS400 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 80V |
| Output Current(IO) : | 100mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.2V |
| Package : | SOD-523 |
| Description: | Switching Diodes ,1SS400 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 1SS400_SOD-523 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.047502
30
$0.039585
100
$0.031668
300
$0.023751
MPQ:8000
MOQ: 8000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

1SS187
Switching Diodes ,1SS187 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAW56DW
Switching Diodes ,BAW56DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS21T
Switching Diodes ,BAS21T ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

MMBD4448HTC
Switching Diodes ,MMBD4448HTC ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DK4448CLLD03
Switching Diodes ,DK4448CLLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD4148
Switching Diodes ,MMBD4148 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448WS
Switching Diodes ,1N4448WS ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD4148ST
Switching Diodes ,MMBD4148ST ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4148CC
Switching Diodes ,MMBD4148CC ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV99BRW
Switching Diodes ,BAV99BRW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAV99
Switching Diodes ,BAV99 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.009397 More

DAN217
Switching Diodes ,DAN217 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DK4448LLD03
Switching Diodes ,DK4448LLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

MMBD1503A
Switching Diodes ,MMBD1503A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS400G
Switching Diodes ,1SS400G ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-723
$0.012753 More

CMSD2004S
Switching Diodes ,CMSD2004S ,VR:240V ,IO:225mA ,PD:250mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD1501A
Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16
Switching Diodes ,BAS16 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448HADW
Switching Diodes ,MMBD4448HADW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in