✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS02375V0A150040202CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS16 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 75V |
| Output Current(IO) : | 150mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 225mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,BAS16 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS16_SOT-23_2024.09.08.20.58.11.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

DAN217
Switching Diodes ,DAN217 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS370
Switching Diodes ,1SS370 ,VR:200V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4148ST
Switching Diodes ,MMBD4148ST ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4448HSDW
Switching Diodes ,MMBD4448HSDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAW56T
Switching Diodes ,BAW56T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4448V
Switching Diodes ,MMBD4448V ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-563
$0.000000 More

1SS184
Switching Diodes ,1SS184 ,80V ,100mA ,150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DAP202U
Switching Diodes ,DAP202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD1505A
Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS400G
Switching Diodes ,1SS400G ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-723
$0.012753 More

BAS116
Switching Diodes ,BAS116 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV21WS
Switching Diodes ,BAV21WS ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAV70
Switching Diodes ,BAV70 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.010516 More

BAS20
Switching Diodes ,BAS20 ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21S
Switching Diodes ,BAS21S ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21T
Switching Diodes ,BAS21T ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4148CC
Switching Diodes ,MMBD4148CC ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAW56DW
Switching Diodes ,BAW56DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS19W
Switching Diodes ,BAS19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4448HT
Switching Diodes ,MMBD4448HT ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in