| Product number: | DS-SDS034250VA200040202CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS21 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 250V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 225mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,BAS21 ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS21_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

BAV70
Switching Diodes ,BAV70 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.010516 More

MMBD4148W
Switching Diodes ,MMBD4148W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

1SS184
Switching Diodes ,1SS184 ,80V ,100mA ,150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV99T
Switching Diodes ,BAV99T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD914
Switching Diodes ,MMBD914 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS370
Switching Diodes ,1SS370 ,VR:200V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV19WS
Switching Diodes ,BAV19WS ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MC2836
Switching Diodes ,MC2836 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV20W
Switching Diodes ,BAV20W ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

DK21LLD03
Switching Diodes ,DK21LLD03 ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MC2838
Switching Diodes ,MC2838 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAW567DW
Switching Diodes ,BAW567DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAV199DW
Switching Diodes ,BAV199DW ,VR:85V ,IO:160mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAW56
Switching Diodes ,BAW56 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DK70LLD03
Switching Diodes ,DK70LLD03 ,VR:85V ,IO:75mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

MMBD4448HADW
Switching Diodes ,MMBD4448HADW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

1N4448WT
Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD4148CT
Switching Diodes ,MMBD4148CT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in