| Product number: | DS-SDS037250VA200040202CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS21S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 250V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 225mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,BAS21S ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

BAS20W
Switching Diodes ,BAS20W ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4448
Switching Diodes ,MMBD4448 ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DK4448LLD03
Switching Diodes ,DK4448LLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

DK4148NND03
Switching Diodes ,DK4148NND03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAS316
Switching Diodes ,BAS316 ,VR:100V ,IO:250mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD4148W
Switching Diodes ,MMBD4148W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DAN222M
Switching Diodes ,DAN222M ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-723
$0.000000 More

MMBD7000
Switching Diodes ,MMBD7000 ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV70W
Switching Diodes ,BAV70W ,VR:70V ,IO:70mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

BAS16WX
Switching Diodes ,BAS16WX ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD4148CA
Switching Diodes ,MMBD4148CA ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV99W
Switching Diodes ,BAV99W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV19W
Switching Diodes ,BAV19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4448HTS
Switching Diodes ,MMBD4448HTS ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

1N4448WS
Switching Diodes ,1N4448WS ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

CMSD2004S
Switching Diodes ,CMSD2004S ,VR:240V ,IO:225mA ,PD:250mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV16W
Switching Diodes ,BAV16W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:400mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

DA204U
Switching Diodes ,DA204U ,VR:20V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in