| Product number: | DS-SDS038250VA200010210CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS21T |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 250V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 150mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-523 |
| Description: | Switching Diodes ,BAS21T ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

BAS16W
Switching Diodes ,BAS16W ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4448HTS
Switching Diodes ,MMBD4448HTS ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DK4148LLD03
Switching Diodes ,DK4148LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD1505A
Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21W
Switching Diodes ,BAS21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4448HSDW
Switching Diodes ,MMBD4448HSDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

1N4448WT
Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAS16TW
Switching Diodes ,BAS16TW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD914
Switching Diodes ,MMBD914 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV20WS
Switching Diodes ,BAV20WS ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

DKN222NND03
Switching Diodes ,DKN222NND03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

MMBD3004C
Switching Diodes ,MMBD3004C ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

CMSD2004S
Switching Diodes ,CMSD2004S ,VR:240V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

DK21LLD03
Switching Diodes ,DK21LLD03 ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD4148CC
Switching Diodes ,MMBD4148CC ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD3004A
Switching Diodes ,MMBD3004A ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV19WS
Switching Diodes ,BAV19WS ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

DAN217
Switching Diodes ,DAN217 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in