✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS039250VA200020207CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAS21W |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 250V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 200mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-323 |
| Description: | Switching Diodes ,BAS21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAS21W_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

1SS181
Switching Diodes ,1SS181 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS316
Switching Diodes ,BAS316 ,VR:100V ,IO:250mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAV74
Switching Diodes ,BAV74 ,VR:50V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV70W
Switching Diodes ,BAV70W ,VR:70V ,IO:70mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4148CT
Switching Diodes ,MMBD4148CT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAV16WS
Switching Diodes ,BAV16WS ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

1SS400G
Switching Diodes ,1SS400G ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-723
$0.012753 More

BAS16TW
Switching Diodes ,BAS16TW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD1505A
Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS355
Switching Diodes ,1SS355 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD1501A
Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

DK400LED02
Switching Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-02C(1.0×0.6×0.5)
$0.000000 More

1SS193
Switching Diodes ,1SS193 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV19W
Switching Diodes ,BAV19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4448HCDW
Switching Diodes ,MMBD4448HCDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAV21WS
Switching Diodes ,BAV21WS ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

DK4448LLD03
Switching Diodes ,DK4448LLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

DAP222
Switching Diodes ,DAP222 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in