✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS04570V0A215040202CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAV199 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 70V |
| Output Current(IO) : | 215mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 225mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,BAV199 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAV199_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.054730
30
$0.045609
100
$0.036487
300
$0.027365
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BAV70W
Switching Diodes ,BAV70W ,VR:70V ,IO:70mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMSD914
Switching Diodes ,MMSD914 ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:400mW ,VF:1V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4448W
Switching Diodes ,MMBD4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

BAS516
Switching Diodes ,BAS516 ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAW56
Switching Diodes ,BAW56 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS187
Switching Diodes ,1SS187 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV16W
Switching Diodes ,BAV16W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:400mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

1N4148W
Switching Diodes ,1N4148W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.006041 More

DAN217
Switching Diodes ,DAN217 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAV70T
Switching Diodes ,BAV70T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448WT
Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD3004C
Switching Diodes ,MMBD3004C ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148CC
Switching Diodes ,MMBD4148CC ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV19W
Switching Diodes ,BAV19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAS16WX
Switching Diodes ,BAS16WX ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

1SS196
Switching Diodes ,1SS196 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV199DW
Switching Diodes ,BAV199DW ,VR:85V ,IO:160mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in