✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS050150VA200020203CJ |
| Manufacturer Product Number: | BAV20WS |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 150V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 200mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Switching Diodes ,BAV20WS ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BAV20WS_SOD-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

BAS21C
Switching Diodes ,BAS21C ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16WX
Switching Diodes ,BAS16WX ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD1501A
Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148SE
Switching Diodes ,MMBD4148SE ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21W
Switching Diodes ,BAS21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

1N4448WT
Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD4148ST
Switching Diodes ,MMBD4148ST ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DAN202
Switching Diodes ,DAN202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:250mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS19
Switching Diodes ,BAS19 ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS355
Switching Diodes ,1SS355 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOD-323
$0.000000 More

1N4448X
Switching Diodes ,1N4448X ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1V ,SOD-523
$0.000000 More

BAV99DW
Switching Diodes ,BAV99DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAV70
Switching Diodes ,BAV70 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.010516 More

BAS21
Switching Diodes ,BAS21 ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MC2838
Switching Diodes ,MC2838 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DA204U
Switching Diodes ,DA204U ,VR:20V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

1SS400G
Switching Diodes ,1SS400G ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-723
$0.012753 More

BAV99
Switching Diodes ,BAV99 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.009397 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in