✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS07220V0A100020607CJ |
| Manufacturer Product Number: | DA204U |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 20V |
| Output Current(IO) : | 100mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 200mW |
| Forward voltage (VF) : | 1V |
| Package : | SOT-323 |
| Description: | Switching Diodes ,DA204U ,VR:20V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | DA204U_SOT-323 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

MMBD4148CA
Switching Diodes ,MMBD4148CA ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21C
Switching Diodes ,BAS21C ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD914
Switching Diodes ,MMBD914 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS516
Switching Diodes ,BAS516 ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

DK70LLD03
Switching Diodes ,DK70LLD03 ,VR:85V ,IO:75mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

DKN222LLD03
Switching Diodes ,DKN222LLD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

1SS187
Switching Diodes ,1SS187 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV756DW
Switching Diodes ,BAV756DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MC2838
Switching Diodes ,MC2838 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

DK4448LLD03
Switching Diodes ,DK4448LLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

DK4448CLLD03
Switching Diodes ,DK4448CLLD03 ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

BAS20
Switching Diodes ,BAS20 ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448W
Switching Diodes ,MMBD4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

MMBD4148TW
Switching Diodes ,MMBD4148TW ,VR:75V ,- ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD1503A
Switching Diodes ,MMBD1503A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323
$0.006041 More

DK21LLD03
Switching Diodes ,DK21LLD03 ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

MMBD4148T
Switching Diodes ,MMBD4148T ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

DK4148LLD03
Switching Diodes ,DK4148LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in