| Product number: | DS-SDS100200VA200060102CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBD1501A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 200V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 350mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.5V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,MMBD1501A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

DAP202U
Switching Diodes ,DAP202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

DKN222LLD03
Switching Diodes ,DKN222LLD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

BAV19W
Switching Diodes ,BAV19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAS21S
Switching Diodes ,BAS21S ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148T
Switching Diodes ,MMBD4148T ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAV21W
Switching Diodes ,BAV21W ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

BAS16WX
Switching Diodes ,BAS16WX ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448W
Switching Diodes ,1N4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

DAN202
Switching Diodes ,DAN202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:250mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV19WS
Switching Diodes ,BAV19WS ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

MC2836
Switching Diodes ,MC2836 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS19W
Switching Diodes ,BAS19W ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DK4148LLD03
Switching Diodes ,DK4148LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

DK400LED02
Switching Diodes ,DK400LED02 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,WBFBP-02C(1.0×0.6×0.5)
$0.000000 More

BAV70W
Switching Diodes ,BAV70W ,VR:70V ,IO:70mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

1SS387
Switching Diodes ,1SS387 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.000000 More

BAS316
Switching Diodes ,BAS316 ,VR:100V ,IO:250mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in