✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS101200VA200060102CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBD1503A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 200V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 350mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.5V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,MMBD1503A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | MMBD1503A_SOT-23 |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

MMBD4448HTA
Switching Diodes ,MMBD4448HTA ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAV70
Switching Diodes ,BAV70 ,VR:70V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.010516 More

MMBD4148TW
Switching Diodes ,MMBD4148TW ,VR:75V ,- ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4148CT
Switching Diodes ,MMBD4148CT ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4148A
Switching Diodes ,MMBD4148A ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

MC2836
Switching Diodes ,MC2836 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448W
Switching Diodes ,MMBD4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

BAW56T
Switching Diodes ,BAW56T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4448HTC
Switching Diodes ,MMBD4448HTC ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS355
Switching Diodes ,1SS355 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD3004C
Switching Diodes ,MMBD3004C ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD3004A
Switching Diodes ,MMBD3004A ,VR:350V ,IO:225mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS116
Switching Diodes ,BAS116 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323
$0.006041 More

BAV70W
Switching Diodes ,BAV70W ,VR:70V ,IO:70mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOT-323
$0.000000 More

BAS21A
Switching Diodes ,BAS21A ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21C
Switching Diodes ,BAS21C ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448HCDW
Switching Diodes ,MMBD4448HCDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in