| Product number: | DS-SDS103200VA200060102CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBD1505A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 200V |
| Output Current(IO) : | 200mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 350mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.5V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,MMBD1505A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-23

DAP202U
Switching Diodes ,DAP202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4148WS
Switching Diodes ,1N4148WS ,100V ,150mA ,200mW ,SOD323
$0.006041 More

MMBD4148
Switching Diodes ,MMBD4148 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV16WS
Switching Diodes ,BAV16WS ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

DK4148NND03
Switching Diodes ,DK4148NND03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

DAP202
Switching Diodes ,DAP202 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16
Switching Diodes ,BAS16 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV99T
Switching Diodes ,BAV99T ,VR:85V ,- ,PD:150mW ,VF:1V ,SOT-523
$0.000000 More

MMBD4448HAQW
Switching Diodes ,MMBD4448HAQW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

UMN1N
Switching Diodes ,UMN1N ,VR:80V ,IO:25mA ,PD:150mW ,VF:0.9V ,SOT-353
$0.000000 More

DA227
Switching Diodes ,DA227 ,VR:80V ,- ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-353
$0.000000 More

BAW567DW
Switching Diodes ,BAW567DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

1SS387
Switching Diodes ,1SS387 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD1503A
Switching Diodes ,MMBD1503A ,VR:200V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1.5V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4148T
Switching Diodes ,MMBD4148T ,VR:75V ,- ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

BAS20
Switching Diodes ,BAS20 ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:250mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS21
Switching Diodes ,BAS21 ,VR:250V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS196
Switching Diodes ,1SS196 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

MMBD4448HTS
Switching Diodes ,MMBD4448HTS ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in