| Product number: | DS-SDS12380V0A250020209CJ |
| Manufacturer Product Number: | MMBD4448HSDW |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 80V |
| Output Current(IO) : | 250mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 200mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-363 |
| Description: | Switching Diodes ,MMBD4448HSDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |

MMBD4448HADW
Switching Diodes ,MMBD4448HADW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4448HCDW
Switching Diodes ,MMBD4448HCDW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4448HAQW
Switching Diodes ,MMBD4448HAQW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

MMBD4448HTW
Switching Diodes ,MMBD4448HTW ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

1N4448WT
Switching Diodes ,1N4448WT ,VR:100V ,IO:125mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

MMBD4148CA
Switching Diodes ,MMBD4148CA ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448X
Switching Diodes ,1N4448X ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1V ,SOD-523
$0.000000 More

BAS16X
Switching Diodes ,BAS16X ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-523
$0.000000 More

BAV70DW
Switching Diodes ,BAV70DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS16W
Switching Diodes ,BAS16W ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DK70LLD03
Switching Diodes ,DK70LLD03 ,VR:85V ,IO:75mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D
$0.000000 More

MMBD4148
Switching Diodes ,MMBD4148 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS387
Switching Diodes ,1SS387 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOD-523
$0.000000 More

DAN202U
Switching Diodes ,DAN202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

BAS16
Switching Diodes ,BAS16 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448W
Switching Diodes ,1N4448W ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOD-123
$0.000000 More

MMBD4148CC
Switching Diodes ,MMBD4148CC ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:350mW ,VF:1V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS190
Switching Diodes ,1SS190 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

MC2838
Switching Diodes ,MC2838 ,VR:50V ,IO:300mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1SS400CS
Switching Diodes ,1SS400CS ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:100mW ,VF:1.2V ,SOD-923
$0.000000 More

MMBD914
Switching Diodes ,MMBD914 ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

DKN222NND03
Switching Diodes ,DKN222NND03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03B
$0.000000 More

DKN222TTD03
Switching Diodes ,DKN222TTD03 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,WBFBP-03A
$0.000000 More

MMBD4448
Switching Diodes ,MMBD4448 ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:350mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in