✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DS-SDS136100VA215040202LR |
| Manufacturer Product Number: | LBAV99LT1G |
| Manufacturer : | LRC |
| Series : | LRC-Switching Diodes |
| Product Type : | Switching Diodes |
| Reverse Voltag (VRM) : | 100V |
| Output Current(IO) : | 215mA |
| Power Dissipation (Pd) : | 225mW |
| Forward voltage (VF) : | 1.25V |
| Package : | SOT-23 |
| Description: | Switching Diodes ,LBAV99LT1G ,VR:100V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23.A7 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LRC |
| Product Series | LRC-Switching Diodes |
| Product Type | Switching Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LBAV99LT1G.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

LMDL914T1G
Switching Diodes ,LMDL914T1G ,VR:100V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1V ,SOD-323,5D
$0.000000 More

MMBD4448HTS
Switching Diodes ,MMBD4448HTS ,VR:80V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-523
$0.000000 More

1SS190
Switching Diodes ,1SS190 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.2V ,SOT-23
$0.000000 More

1N4448X
Switching Diodes ,1N4448X ,VR:75V ,IO:250mA ,PD:150mW ,VF:1V ,SOD-523
$0.000000 More

CD4148WP
Switching Diodes ,CD4148WP ,VR:75V ,IO:300mA ,PD:400mW ,VF:1V ,1206
$0.004554 More

DK16LLD03
Switching Diodes ,DK16LLD03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:100mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03D(1.0×1.0×0.5)
$0.000000 More

BAL99
Switching Diodes ,BAL99 ,VR:70V ,IO:100mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAS16V
Switching Diodes ,BAS16V ,VR:75V ,IO:200mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-563
$0.000000 More

MMBD4148TW
Switching Diodes ,MMBD4148TW ,VR:75V ,- ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More

BAS20W
Switching Diodes ,BAS20W ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

DAP202U
Switching Diodes ,DAP202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

DAN202U
Switching Diodes ,DAN202U ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1.2V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV20WS
Switching Diodes ,BAV20WS ,VR:150V ,IO:200mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

MMBD4148W
Switching Diodes ,MMBD4148W ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-323
$0.000000 More

BAV16WS
Switching Diodes ,BAV16WS ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOD-323
$0.000000 More

CD4148WTP
Switching Diodes ,CD4148WTP ,VR:75V ,IO:100mA ,PD:200mW ,VF:1V ,0603
$0.014888 More

1SS187
Switching Diodes ,1SS187 ,VR:80V ,IO:100mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.000000 More

BAV199
Switching Diodes ,BAV199 ,VR:70V ,IO:215mA ,PD:225mW ,VF:1.25V ,SOT-23
$0.011858 More

DK4148NND03
Switching Diodes ,DK4148NND03 ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:150mW ,VF:1.25V ,WBFBP-03B(1.2×1.2×0.5)
$0.000000 More

BAW56DW
Switching Diodes ,BAW56DW ,VR:75V ,IO:150mA ,PD:200mW ,VF:1.25V ,SOT-363
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in