✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-BZT52C9V1030V902JD |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C9V1S |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-BZT52C2V4S-43S |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 9.1V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,,9.1V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | BZT52C2V4S-43S |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipation | 200mW |
| Forward Voltage IF-10mA | VF:0.9V |
| Operating And Storage Temperature | -55~+150℃ |
| SPQ | 3000PCS/REEL |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_SOD323.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-06
Quantity
Unit Price
5
$0.017683
20
$0.013754
100
$0.007859
300
$0.007073
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BZT52C18S
Zener Diodes ,,18V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z12
Zener Diodes ,12V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C15S
Zener Diodes ,,15V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z75
Zener Diodes ,75V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C5V6S
Zener Diodes ,5.6V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,,33V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z3V9
Zener Diodes ,3.9V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V9S
Zener Diodes ,3.9V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z8V2
Zener Diodes ,8.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V6S
Zener Diodes ,3.6V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z11
Zener Diodes ,11V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z62
Zener Diodes ,62V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,3.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z27
Zener Diodes ,27V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z3V0
Zener Diodes ,3V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z30
Zener Diodes ,30V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z7V5
Zener Diodes ,7.5V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z13
Zener Diodes ,13V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z39
Zener Diodes ,39V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in