✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z12010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z12 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 12V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,12V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

BZT52C39S
Zener Diodes ,,39V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z4V7
Zener Diodes ,4.7V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,,33V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z5V6
Zener Diodes ,5.6V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z3V6
Zener Diodes ,3.6V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V6S
Zener Diodes ,3.6V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z6V8
Zener Diodes ,6.8V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,2.7V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z10
Zener Diodes ,10V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z30
Zener Diodes ,30V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z24
Zener Diodes ,24V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z20
Zener Diodes ,20V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C6V2S
Zener Diodes ,,6.2V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,,18V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z3V9
Zener Diodes ,3.9V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,3.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z39
Zener Diodes ,39V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C8V2S
Zener Diodes ,,8.2V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C2V4S
Zener Diodes ,2.4V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,,13V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in