✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z3V3010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z3V3 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 3.3V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,3.3V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

BZT52C18S
Zener Diodes ,,18V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z75
Zener Diodes ,75V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C4V7S
Zener Diodes ,4.7V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z12
Zener Diodes ,12V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C20S
Zener Diodes ,,20V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C10S
Zener Diodes ,,10V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,,33V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z36
Zener Diodes ,36V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z22
Zener Diodes ,22V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z24
Zener Diodes ,24V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,,24V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z9V1
Zener Diodes ,9.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z27
Zener Diodes ,27V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V4
Zener Diodes ,2.4V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z15
Zener Diodes ,15V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C6V2S
Zener Diodes ,,6.2V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,2.7V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C39S
Zener Diodes ,,39V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C15S
Zener Diodes ,,15V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in