✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z5V6010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z5V6 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 5.6V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,5.6V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

MM1Z51
Zener Diodes ,51V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,,18V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C3V9S
Zener Diodes ,3.9V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z6V2
Zener Diodes ,6.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z3V6
Zener Diodes ,3.6V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V2
Zener Diodes ,2.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z56
Zener Diodes ,56V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z75
Zener Diodes ,75V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z62
Zener Diodes ,62V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z27
Zener Diodes ,27V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z3V3
Zener Diodes ,3.3V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C36S
Zener Diodes ,,36V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C2V4S
Zener Diodes ,2.4V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z3V9
Zener Diodes ,3.9V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C20S
Zener Diodes ,,20V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C5V6S
Zener Diodes ,5.6V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z9V1
Zener Diodes ,9.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,3.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,,43V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in